Allianz ‘tamamlayıcı sağlık sigortası’ kampanyasını mart sonuna kadar uzattı

Allianz ‘tamamlayıcı sağlık sigortası’ kampanyasını mart sonuna kadar uzattı

Allianz Türkiye, geçtiğimiz yıl sonu başlattığı Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kampanyasını 31 Mart’a kadar uzattığını açıkladı. “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hiç bu kadar tamam olmamıştı” sloganıyla hayata geçirilen ve yılın son 2 ayında 15 binden fazla yeni müşteriye ulaşan kampanya kapsamında şirket, ilk defa Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası alan müşterilerine yüzde 15 indirim fırsatı sunacak.
Sigorta sektörünün önemli finans kuruluşu Allianz Türkiye, geçtiğimiz yıl sonunda başlattığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) indirim kampanyasının süresini uzattığını duyurdu. Şirket, 31 Mart 2020 tarihine kadar Allianz’dan ilk defa TSS alacak müşterilerine yüzde 15 indirim fırsatı sunacak. Ayrıca şirket, bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe diyetisyen, psikolojik destek, diş bakım paketi ve check-up gibi hizmetler ekleyerek özel sağlık sigortası konforunu maliyet avantajıyla sunmayı vadediyor.
Kampanya ile 15 binden fazla müşteriye ulaştık
Allianz Türkiye’nin 1 milyonu aşkın sağlık sigortalısının yaklaşık yüzde 30’unun tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olduğunu belirten Allianz Türkiye Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız indirim kampanyamız büyük ilgi gördü. Kampanya ile 2 ay gibi kısa bir sürede 15 binden fazla yeni müşteriye ulaştık. Bu doğrultuda yüzde 15 indirim fırsatı ile kampanyayı 31 Mart’a kadar uzatmaya karar verdik. Bizlere sağlığını, geleceklerini ve varlıklarını emanet eden sigortalılarımız, onları çok daha iyi tanımamızı ve özel hizmetlerle her an yanlarında olmamızı bekliyor.
Sağlık sigortasının lideri olarak müşterilerimizin her daim sevdiklerinin yanında olabilmeleri için hayata geçirdiğimiz kampanyamızda, ürünü ilk kez satın alma yaş sınırını da 64’e çıkardık. Tüm bu yenilikler ve geliştirmeler ile toplamda kampanya süresi boyunca 17 bin 570 sigortalı bireysel tamamlayıcı sağlık sigortasında bizi tercih etti. Kampanyanın ve ürün kapsamının genişlemesiyle bireysel TSS’de geçen yıla göre prim bazında yüzde 160 büyüme kaydettik.” dedi.
Tamamlayıcı sağlık sigortasının, özel sağlık sigortasına bütçe ayıramayanlar için ideal bir ürün olduğunu vurgulayan Özdemir, “2018 ve 2019’un parlayan yıldızı TSS oldu ve bireysel müşterilerimize satışlarımız arttı. Bu artışın önemli bir bölümü İstanbul dışından geliyor. Geçen yıl işlerimizin yüzde 50’si Anadolu’dan geldi.
Anadolu’daki sigortasız müşterilere sağlık güvencesi sağlama hızımız arttı. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile hem bizim hem de sektörün yepyeni bir kitleye ulaşmış olması umut verici.” diye konuştu.