Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri 3.1 milyar TL oldu

Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri 3.1 milyar TL oldu

Vodafone Türkiye, üçüncü çeyrekte servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17.3 artırdı. Şirketin servis gelirleri mali yılın üçüncü çeyreğinde 3.1 milyar TL’ye ulaştı.
Vodafone Türkiye, 2019-20 mali yılının Ekim-Aralık dönemine ait üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde şirket; servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17.3 artırdı. Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri mali yılın üçüncü çeyreğinde 3.1 milyar TL’ye ulaştı.
2019-20 mali yılının 3. çeyrek sonu itibariyle şirketin mobil abone sayısı 23.4 milyon olarak gerçekleşti. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 25.3 milyon oldu. Üçüncü çeyrekte şirketin faturalı abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon artışla 14.2 milyona çıkarak toplam abone bazının yüzde 60.4’ünü oluşturdu.
Sabit hizmetler servis gelirlerinde yüzde 33.2 artış
Şirketin sabit genişbant abone sayısı son 12 ayda 159 bin net abone artışı ile 3. çeyrek sonunda 1 milyonu aşarken, sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33.2 arttı.
Şirketin ‘eve kadar fiber’ gibi yeni nesil erişim teknolojileri kullanan abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 120 bin artış ile 275 bine ulaştı. Şirketin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 8.4 milyona yükseldi.
Aylık 472 milyonluk ‘dijital etkileşim’
Dijital müşteri deneyimini merkeze aldığı ürün ve servislerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen şirketin ‘Vodafone Yanımda’ , online self servis ve Vodafone TV uygulamaları gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 13.4 milyonu aştı.Üçüncü çeyrekte şirketin dijital kanallarını kullanan müşterilerinin aylık toplam etkileşimi 472 milyona ulaştı.
Data kullanımında yüzde 38.2 artış
2019-20 mali yılı 3. Çeyreğinde şirketin abonelerinin kişi başı aylık mobil internet kullanımı 6 GB’a yaklaştı.Şirketin abonelerinin toplam veri kullanımı ise, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 38.2 artış ile 410.8 petabyte’a ulaştı.
En geniş 4.5G kapsaması
Şirketin 4.5G abone sayısı üçüncü çeyrekte 17 milyona ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde 19 bini aşkın 4.5G iletişim noktası ile hizmet veren Vodafone Türkiye, 4.5G’de en geniş kapsamaya sahip operatör olmayı sürdürdü.
Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan 2019-20 mali yılının üçüncü çeyrek performansını şöyle değerlendirdi:
“Vodafone olarak, ‘teknoloji iletişimi şirketi’ olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm kanallarda tek bir odağımız var; o da dijitalleşme. Dijital müşteri sayımız 13.4 milyonu aştı. Müşterilerimizin aylık toplam dijital etkileşimi 472 milyona ulaştı. ‘Önce dijital’ düşünerek herkes için çözüm olacak bir dijital gelecek için çalışıyoruz. Müşteri odaklı gelişme ve büyümemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin ve sektörümüzün geleceğine duyduğumuz güvenle daha dijital bir Türkiye için yatırım yapmaya devam edeceğiz.”